Як укладається бруківка?

 • calendar icon07.07.2019
 • eye icon17

Якщо ви збираєтесь використовувати бруківку в якості покриття прибудинкової території, вам важливо знати як вона укладається. Цю роботу повинні виконувати фахівці з достатнім досвідом роботи та з використанням спеціальних інструментів. Щодо технології укладання, вона може бути різною в залежності від різних факторів, наприклад площі оброблюваної поверхні. Весь процес можна розділити на 3 етапи:

 • 1. Підготовка поверхні.
  На цьому етапі потрібно вирівняти виділену територію та усунути з неї рослинність. Такі роботи можуть тривати декілька діб, все залежить від початкового стану поверхні. Також часто на цьому етапі вкладається садовий бордюр.
 • 2. Формування підстильного шару.
  Під час цього етапу, на ґрунт вкладається геотекстильне полотно. Воно не пропускає вологу, і потрібне для захисту покриття від ґрунтових вод. Якщо обробляється велика територія, то на землю укладається, вирівнюється та змочується шар щебеню після чого, засипається і вирівнюється пісок, який буде служити основою для ущільнення всієї поверхні.
 • 3. Укладання самої бруківки.
  При укладання бруківки окремі її елементи ставляться досить щільно, без великих відступів. Після укладання, щілини які залишились між елементами засипаються не великою кількістю піску. Важливою складовою цього етапу є контроль рівню. Вся поверхня повинна бути рівною, але також повинна бути релаізована зливова система.